7 گام برای تخت خواب ایده آل شما!

تخت خواب ایده آل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هر هفته تعدادی از سوالات خوانندگان از طراحان معروف پرسیده می‌شود. موضوع این هفته درمورد تزئین و زیبا کردن تخت خواب شماست. آیا در دوراهی هستید؟ ممکن است که به سوال شما در این مقاله اشاره شده باشد.
هیچ قسمت از خانه به اندازه تخت خواب و محیطی که فرد در آن استراحت می‌کند شخصی نیست. همه ما نیاز به مقدار مشخصی از خواب در شب نیازمندیم. پس باید به طور مستقیم در طراحی و چیدمان وسایل آن دخیل باشیم.

بیایید لیست کوتاهی از ایده های مختلفی که می توانید با استفاده از آن تخت خواب ایده آل را مخصوص خود تزئین کنید تهیه کنیم.

تخت خواب ایده آل

1. ملافه !
در این قسمت متغیر های زیادی وجود دارد مانند جنس، بافت، میزان رشته ها. درمورد جنس ملافه، ملافه پنبه ای را پیشنهاد می‌کنم. هرچند کتان و ابریشم هم گزینه های خوبی هستند. پنبه قابلیت به روز شدن وجود دارد و میتوانید از پنبه پیما و همینطور از پنبه مصری استفاده کنید. درمورد بافت، یک پارچه بافت ساده، بافت نما، پارچه ساتین، و یا پارچه بافت که درخشنده تر یاشد و حس لوکس تری داشته باشد. شخصا بافت چیت محکم را ترجیح میدهم. این قسمت بستگی به نظر و احساس خودتان دارد. زمانی که به دنبال ملافه هستید همیشه ملافه هایی که تعداد بافت بیشتری دارند را انتخاب کنید. زیرا ملافه ای با 300 ردیف بافت، بسیار نرم تر از 200 ردیف است.
2. طغرا!
این قسمت یکی از آسان ترین موارد شخصی کردن است. طغرا هم مانند فونت، رنگ و سبکی که انتخاب میکنید، شخصیت شما را نشان میدهد. برای مثال، شخصا به استفاده از سفید یا زرد آهویی که تم نیروی دریایی دارد علاقمند هستم.
3. رنگ و طرح!
هرچند که شخصا از ملافه ساده استفاده میکنم، اما علاقمند به استفاده از کمی طرح در تخت خواب ایده ال نیز هستم، مثلا استفاده از چند بالشت طرح دار و حتی پتوهای کوچک طرح دار. از بالشت های طرح دار فقط در روز استفاده میکنم اما اغلب در شب های خنک تابستان و بیشتر شبهای زمستان از پتوهای کشمیری ساده استفاده میکنم. اضافه کردن این چیز های کوچک سبک خاصی را به تخت خوابتان میدهد.
4. بالشت مناسب!
به خاطر داشته باشید که بالشت قسمت مهمی از تخت شماست و با علم گره خورده. شما می‌دانید که معمولا در چه حالتی میخوابید( به پشت می خوابید یا به 2 سمت و …) زمانی که در فروشگاه هستید اطلاعات مورد نظر را در اختیار فروشنده قرار دهید تا بهترین بالشت را پیدا کنید. اولین بالشتی که دیدید یا در حراج بود خریداری نکنید. همینطور درمورد ملافه ها. زمان، پول و انرژی خود را صرف پیدا کردن بهترین ملافه و بالشت کنید.
5. به اطراف تخت توجه کنید!
همیشه چیز بیشتری از ملافه وجود دارد تا اتاقتان را شیک و آرامبخش برای خواب کند. به کشوی کنار تخت خود نگاهی بی اندازید و به این فکر کنید که این اولین چیزی ست که صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید می‌بینید. چند شاخه گل یا یادگاری از تعطیلات اخیر و یک تنگ کوچک یا بطری آب که نیاز به بلند شدن از رختخواب در نیمه شب را حل کند با این چند ترفند ساده به داشتن تخت خواب ایده آل نزدیک شوید
6. استفاده از تکنولوژی!
تقریبا همه تحقیقاتی که مطالعه کرده ام بیان میکنند که نگه داشتن کامپیوتر های شخصی، موبایل و اطلاعات کار خود در رختخواب میتواند پایان بدی به خواب دلنشین شب شما باشد. آن همه سر و صدا و زمزمه و چشمک زدن میتواند خواب خوبی که به دنبالش هستید را از بین ببرد. با این حال شخصا از تلفن همراه برای بیدار شدن در صبح استفاده میکنم، اما مطمئن میشوم که از آن برای چک کردن ایمیل در نیمه شب استفاده نمیکنم. حد و مرزهایی برای خود تعیین کنید و این وسایل الکترونیکی را از خوابتان دور نگه دارید.
7. مرتب کردن رختخواب!
می دانم که مانند مادرتان حرف میزنم، اما هرصبح تخت خواب ایده آل شما خود را مرتب کنید.

اتاق خواب مورد علاقه من اتاقی با کاغذ دیواری گلدار بسیار زیبا به همراه ملافه سفید کلاسیک. و عاشق بیدار شدن در رختخواب با نمای سرسبز زیبا از پنجره هستم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *