چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم ؟ این سوالی است که احتمالا اگر خانه کوچکی دارید خیلی از خود پرسیده اید.

فکر خوب و جذاب فرانک روپ، خانه خرابه ی یک ماهیگیر اهل ماساچوست را به یک خانه ویلایی زیبا تبدیل کرده است.
قابل باور نیست که این خانه تر و تمیز و زیبا زمانی کلبه یک ماهیگیر بر روی اسکله ی شناور بوده باشد.


البته هنوز هم کمی مانند قبل است. صاحبان خانه که تعطیلات تابستان را در اینجا گذرانده اند، اینجا را خانه قوس دار مینامند. به این خاطر که یکی از دیوار ها همچنان خموده و قوس دار است و صاف نمیشود. آنها نیز آن را همانگونه دوست دارند. خانه بر روی الوار های چوبی سوار است و جزر ومد باعث بالا و پایین شدن زیر خانه میشود. همچنین یه سکوی بزرگ به اندازه فرود آمدن یک هلیکوپتر وجود باستُن خانه آن را 20 سال پیش به عنوان پناهگاه (استراحتگاه) برای دور ماندن از کار پرمشغله نامزدش در باستُن خریداری کرده اند. او عاشق نمای زیبای دریا و بندرگاه هستند. بعد از اینکه ازدواج کردند تصمیم گرفتند که زندگی جدیدی در آن آغاز کنند.

پس چگونه آنها نتوانستند که یک مخفیگاه متزلزل را به یک خانه شیک تغییر دهند؟

آنها با تغییر فرم دادن طبقه پایین از حالت چند اتاق جدا ازهم به یک فضای کاملا باز کار را آغاز کردند. بعد برای جدا کردن ظاهری آشپزخانه و اتاق نشیمن از کابینت هایی که شبیه دیوار بودند استفاده کردند. کابینت ها را به سمت آشپزخانه سفید رنگ کرده بودند و بلوطی به سمت اتاق نشیمن تا از نظر ظاهری اتاق هارا از هم جدا نشان دهد. در اتاق خواب ها همه چیز مانند کشتی به صورت سنتی و ساخته شده است. بجای کشو ها از قفسه های تنگ استفاده شده است و از کشوهای زیر تخت برای لباس به جای جا لباسی بزرگ استفاده شده است.

به غیر از گوشه های تنگ، خانه بسیار گران قیمت به نظر می‌رسد. آیا این کار سختی بوده است؟
تمام نیمکت ها و مبل ها در کنار دیوار تعبیه شده اند و فضای میانی خالی گذاشته شده است. تمام وسایل طوری انتخاب شده اند که بر پایه دار باشند تا کف زمین خالی دیده شود. این یک ترفند خوب برای بزرگتر نشان دادن محیط است.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی حالت تصنعی دارد.
طراح علاقه دارد که با وسایل تصادفی کار کند. برای مثال میز چوبی در اتاق پذیرایی و یا میز عسلی حکاکی شده در اتاق نشیمن، تا حس پر زرق وبرق بودن نداشته باشد. از تقارن نیز پرهیز شده است. آن چیز مجسمه مانند که اتاق پذیرایی آویزان است چیزی جز یک تکه چوب بی ارزش نیست. به دلیل ارزان بودن از این تکه های چوبی در همه جای خانه برای تزئین دیوار استفاده شده است.
چگونه این پالت های رنگ را برای خانه انتخاب شده اند؟
رنگ آبی و سفید انتخاب اول برای هر خانه ساحلی است. اما این فقط نقطه شروع کار است. حدود صدها رنگ را به ترتیب تناژ رنگی در کنار هم قرار داده شده اند تا بهترین ترکیب های رنگی انتخاب شود. طراح داخلی این خانه تضاد رنگ ها را ترجیح میدهد پس از رنگ هایی که کنتراست زیادی باهم دارند استفاده کرده است. مثل آباژور های آهکی نامتعارف در گوشه ای از اتاق نشیمن طبقه بالا. اکثر مردم از آباژور های رنگ روشن استفاده نمیکنند اما شب ها این آباژور ها بسیار زیبا هستند.

ظروف کابینت
کاملا واضح است که طراح علاقمند به طرح راه راه است.
طرح راه راه مانند پیراهن مردانه کتان، حس آرامبخش دارد. دیوار های اتاق کار به 3 رنگ مختلف از پارچه کتان آزین شده است. و پرده های راه راه بزرگ نیز کوچک بودن اتاق را کمتر نشان میدهد. درمورد کاشی های دسشویی و حمام هم همین کار انجام شده است.

میز کامپیوتر زیبا
از چه روش های دیگری برای بزرگتر نشان دادن خانه استفاده شده است؟
وسایل خانه باید چندمنظوره باشند. برای صندلی ناهار خوری میتوان از صندلی های راحت تر که بتوان راحت به آنها تکیه داد استفاده کنید تا بتوانید به همان میزان به عنوان صندلی ای برای اتاق پذیرایی استفاده کنید. در اتاق نشیمن طبقه بالا مبل ها برای تلویزیون دیدن گسترده شده اند. پس نیمکت شبیه یک تخت خواب غول پیکر است که میتوان روی آن دراز کشید. در همان نقطه، مبل تختی روبروی منظره ی زیبا دریا قرار داده شده است تا بتوان از این منظره زیبا لذت ببرید. حال اگر به سمت دیگر آن بنشینید مکان بسیار خوبی برای صحبت کردن با دیگران است. یا اینکه میتوانید فقط آنجا دراز بکشید و کتاب بخوانید.

 

شما هم می توانید با استفاده از این روش ها به این سوال که چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم پاسخ دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *