شرایط حمل و تحویل کالا

شرایط حمل و تحویل کالا

1- چقدر طول می کشد کالا پس از ثبت سفارش برای من ارسال شود؟

بستگی به نوع کالای انتخاب شده دارد. بسته به نوع محصول انتخاب شده و موجود بودن در انبار و یا تولید محصول می تواند متفاوت باشد. در کمترین زمان کالا 2 روز پس از ثبت سفارش و در بیشترین زمان (در صورت نیاز به تولید کالا) دو هفته بعد از ثبت سفارش کالا ارسال خواهد شد.

2- هزینه ارسال کالا چگونه است؟

هزینه ارسال کالا مانند تمام فروشگاه های دیگر با خریدار خواهد بود.

3- آیا می‌توانم برای خرید در مبلی ها، روش پرداخت نقدی را انتخاب کنم؟

خیر. متأسفانه روش پرداخت در محل برای این نوع کالاها امکان‌پذیر نیست و شرایط و ضوابط فروش لوازم خانگی در مبلی ها، تنها یکی از روش‌های پرداخت پیش از ارسال را مجاز می‌داند. اگر قصد خرید یکی از کالاها را دارید، می‌توانید یکی از گزینه‌های پرداخت اینترنتی، واریز به حساب و یا انتقال وجه کارت به کارت را انتخاب کنید.

4- ‏برگه تحویل کالا چیست؟ چرااهمیت دارد که آن را به دقت بخوانم سپس امضا کنم؟

برگه تحویل کالا در واقع سندی است که پیک مبلی ها آن را به هنگام تحویل کالا به شما، در اختیارتان خواهد گذاشت. این برگه فهرستی از انتظارات مبلی ها از شما به هنگام دریافت و پذیرش کالاست. مبلی ها فرض می‌کند که شما به عنوان مشتری با امضای این برگه، از شرایط و ضوابط پذیرش کالا و بازگرداندن آن مطلع هستید. بر این اساس از شما انتظار می‌رود که پیش از پذیرش سفارش خود، کالای ارسالی را به طور کامل و درست بررسی کنید و از تطابق اطلاعات روی جعبه با کالایی که در سایت ثبت کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید. با این حال اگر در زمان شروع استفاده از محصول به مشکلی برخوردید، خوشحال خواهیم شد که برای حل آن با تیم خدمات مشتریان مبلی ها تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *