چگونه بدون هیچ پشیمانی ای از رنگ های تیره در دکوراسیون استفاده کنید

رنگ های تیره در دکوراسیون ؟! مطمئنا کار ریسک پذیری ست اما طراحی یعنی همین ریسک پذیر بودن!

اگر اخیرا در شبکه های اجتماعی بوده باشید، میدانید که دیوار های تیره مد هستند. از طیف های رنگی خاکستری، آبی نفتی و مشکی در آشپزخانه ها، اتاق غذاخوری و اتاق های دیگر استفاده میشود. حتی یکی از طراحان معروف به نام بنجامین مُر طیف رنگی آینده نزدیک را رنگ یاقوتی، ارغوانی پیش بینی کرده است.

این یک جسارت چشمگیر در طراحی داخلی است که میتواند مفید هم باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارد. طیف های رنگی عمیق تر و تیره تر در عین حال که بسیار گرم هستند و احساس راحتی دارند، میتوانند این حس که خانه کوچک تر از حد واقعی خود است را انتقال دهند و حس زندان بودن را القاء کنند. همینطور میتوانند گرمای خورشید را سریع به خود جذب کنند و خیلی زود هم این گرما از بین می‌رود. درضمن آنها عیب و نقص و خوردگی ها را بیشتر نشان می دهند و همینطور اگر بخواهید رنگ روشن تری بر روی آن اعمال کنید، کار بسیار دشواری خواهد بود.
البته نقاط مثبت زیادی هم درمورد رنگ های تیره وجود دارد و نقاط منفی نباید شمارا به طور کامل بترساند. هرچه باشد فقط رنگ هستند. پس اگر هم کمی احساس پشیمانی کردید میتوانید آن را تغییر دهید. راه های برای جلوگیری از این پشیمانی ها در زیر نام برده شده است.

آیا از استفاده رنگ های تیره در دکوراسیون میترسید؟ ما با یکی از بهترین طراحان داخلی درمورد بهترین روش های او برای دکوراسیون داخلی اتاق های تیره صحبت کرده ایم.

1. اندازه اصلا مهم نیست
اجازه ندهید که اندازه اتاق شما را از رنگ کردن آن منصرف کند. رنگ های تیره لبه های تیز اتاق را تار میکند و باعث میشود که اتاق بزرگتر و نامحدود تر دیده شود. برای دیوار ها از رنگ های تیره استفاده کنید و برای ایجاد تعادل در اتاق از لوازم روشن استفاده کنید.

2. اضافه کردن حس شادابی

رنگ های تیره در دکوراسیون
بیشتر اوقات رنگ ها باعث خطای دید میشوند و باعث میشوند که اتاق بزرگتر دیده شود. فرقی نمیکند که یک صندلی رنگ شده باشد یا یک بالشت رنگی،سعی کنید از رنگ های روشن در اتاق های تیره استفاده کنید. آنها تمام توجهات را به خود جلب میکنند و باعث ناپدید شدن دیوار فقط به عنوان یک زمینه میشود.

3. سقف کوتاه؟ چیزهای دیگر را فراموش نکنید
زمانی که سقف کوتاهی دارید و از رنگ های تیره در دکوراسیون استفاده می کنید، تمام دیوار تا گوشه ها را به همان رنگ کنید. این کار باعث میشود که دیوار بلند تر دیده شود. شما حتی میتوانید با استفاده از یک آینه عمق بیشتری به اتاق بدهید.

4. از کم شروع کنید
طیف های رنگی تیره در سال های آینده بسته به نور اتاق تفاوت داشته باشند. اگر اطمینان کافی به این رنگ ندارید میتوانید از کم شروع کنید، یعنی اتاق های کوچک خانه تان را تیره رنگ کنید تا یک جعبه جواهرات کوچک در خانه خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *