دکوراسیون اتاق خواب کمجا

اگر اتاق خواب تان فقط به اندازه تخت خواب تان است، در اینجا مواردی هست تا از آن بهترین استفاده را بکنید.
این یکی از مشکلات بزرگ خانه های کوچک است. خانه های کوچکی که با بودجه شما هماهنگ است و اتاق خواب بسیار کوچکی دارد که فقط به اندازه یک تخت خواب بزرگ فضا دارد. برای به حداکثر رساندن فضا در این اتاق ها، ما به دنبال الهام از اتاق هایی با فضای نگه داری زیاد، جذاب و راحت هستیم. اگر متوجه شدید که اتاق خواب تان فقط یک اتاق و کمد های مختلف است تعجب نکنید، تنها کافیست که نفس عمیقی بکشید زیرا که پتانسیل زیادی برای بهتر شدن دکوراسیون اتاق خواب کمجا وجود دارد.

هرگز قدرت و اهمیت قفسه ها را دست کم نگیرید.
این اتاق بسیار کوچک در یک آپارتمان کوچک در سانفرانسیسکو واقع شده است که اتاق به شبیه یک کمد تغییر شکل پیدا کرده است. در عین حال که یک فضای مناسب برای استراحت که حس خوب یک قلعه کوچک شخصی را دارد، حس خلاقیت برای استفاده بهتر از محیط را به شما میدهد. به وسیله قرار دادن قفسه های باز بر روی دیوار توانسته که مکان ارزشمندی برای نگهداری وسایل مورد نیاز را فراهم کند. میتوانید هرچیزی را که میخواهید در دسترس شما باشد در آنجا قرار دهید. مثلا کتاب های مورد علاقه خود را بر روی قفسه ها قرار دهید تا هرزمان که نیاز داشتید در دسترس شما قرار داشته باشند.

با استفاده از آینه ها فضا را بزرگتر کنید.
با قرار دادن آینه ها به صورت عمودی در دو سمت تخت خواب میتوانید باعث ایجاد خطای دید شوید. این کار باعث میشود که اینگونه تصور شود که اتاق بزرگتر از تخت است. از این حقه کوچک استفاده کنید و یک آینه در ته اتاق قرار دهید تا نور را در تمام اتاق پخش کند تا دکوراسیون اتاق خواب کمجا را مناسب نشان دهید.

قرار دادن یک میز کوچک کنار تخت.
در اتاق خواب کوچک که در تصویر مشاهده می‌کنید به وسیله قرار دادن یک میز کوچک روبروی تخت، فضای کافی برای نگهداری کتاب و حتی یک لیوان آب فراهم شده است. زمانی که در یک آپارتمان اجاره ای هستید و امکان نصب کردن قفسه وجود ندارد، ایم میزهای کوچک بهترین دوست شما هستند.

نور مهم ترین چیز است.
این اتاق کوچک از چند منبع مختلف برای فراهم کردن نور کافی در اتاق استفاده کرده است. نه تنها تخت به راحتی در خلاف جهت پنجره قرار گرفته تا از نور خورشید به طور مستقیم استفاده کند، حتی از 2 لامپ آویز ساده نیز در کنار تخت استفاده شده است تا نور کافی برای کتاب خواندن در شب را فراهم کند.


در رابطه با دیوار پشت تخت جسور باشید.
به وسیله قرار دادن یک تصویر زیبا روی دیوار پشت تخت در اتاق خواب های کوچک، میتوانید تمام توجه را به دیوار جلب کنید. این کار هم باعث افزایش ظاهری اندازه اتاق می‌شود، هم حس پرجنب و جوش بودن خاصی به اتاق میدهد.

رنگ های تیره حس راحتی بیشتری دارند.
ما اغلب فکر میکنیم که رنگ های تیره به اتاق های کوچک تعلق ندارند، اما طراحان داخلی خلاف آن را ثابت کرده اند. در تصویر رو به رو مشاهده می کنید که رنگ زغالی حس صمیمیت اتاق را بیشتر کرده است، در عین حال با نگه داشتن یک دیوار سفید از تبدیل شدن اتاق با غار جلوگیری کرده است. میز های کشویی و زیرپایی های تاشو نیز فضای خالی قابل دسترسی را بیشتر کرده اند.

حس زندگی را ایجاد کنید
در بدترین حالت، اتاق های کوچک و تنگ شبیه یک سلول می شوند. برای ایجاد کردن حس زندگی و همچنین اکسیژن، میتوانید از گیاهان خانگی استفاده کنید. میتوانید گل ها را از سقف آویزان کنید یا بر روی دیوار نصب کنید. زمانی که گیاهان و نور مناسب باهم ترکیب شوند، فضای مورد علاقه خانواده را ایجاد میکنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *