10 روش هوشمندانه برای استفاده بهینه از اتاق ناهار خوری کوچک!

حتی تنگ ترین گوشه ها نیز می‌توانند مانند یک سالن ضیافت باشند.

1. استفاده از نیمکت و میز گرد پر کنار هم!

 

این ترکیب کلاسیک موجب استفاده بهینه از فضا می‌شود. این 2 در کنار هم میتوانند از یک گوشه ی خالی، یک فضای مناسب ناهارخوری ایجاد کنند.

 

2. وسایل تاشو

آپارتمان نشین نیاز به یک دیوار برای غذا خوردن ندارد. برای ظاهر شدن اتاق نشیمن درست جلوی چشمانتان فقط کافیست که مانند این صاحبخانه از یک میز تاشو استفاده کنید تا هر زمانی که نیاز دارید از آن استفاده کنید.

3.استفاده هوشمندانه از دیوار

معمولا در طراحی های مختلف وسایل خانه را طوری قرار می‌دهند که به دیوار چسبیده باشد. این کار باعث ایجاد فضای خالی برای راه رفتن در این فضای کم می‌شود. صندلی های تاشو نیز کاملا زیرکانه در کنار دیوار قرار گرفته میشود تا بتوان هر زمانی که مهمان داشتید از آن استفاده کنید.

4. به جای کابینت از قفسه ها استفاده کنید

کابینت ها و گنجه های ظروف چینی بسیار دوست‌داشتنی هستند. اما حجم زیاد و بزرگ بودنشان تمام فضای اتاق را اشغال میکند و از فضا استفاده نادرستی میشود. از طرفی، قفسه هارا میتوان بر اساس نیاز خود تغییر داد و حتی میتوان تمام دیوار را با قفسه ها پر کرد. البته اگر خودتان مایا باشید. قفسه ها فضای خالی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

5. قفسه و صندلی های چسبیده به دیوار

قفسه و نیمکت های ساخته شده که به دیوار چسبیده اند، هم فضای نشستن و هم فضای کافی برای نگهداری وسایل هستند و هم سطح کمتری را اشغال میکنند. پس وقتی که آنها باهم ترکیب میشوند ظاهری شبیه سالن غذاخوری پیدا میکنند.

6. انتخاب وسایل دو منظوره

اگر قرار باشد که قسمتی از اتاق غذاخوری را فدای اتاق کار خود کنید، میتوانید به وسیله ی یک میز کار زیبا هردو کار را انجام دهید.

7. استفاده از نیمکت

بر خلاف صندلی که فقط برای نشستن یک نفر است، نیمکت فضای کافی برای نشستن چند نفر را ایجاد می‌کند. میتوانید زمانی که به آن نیازی ندارید، آن را زیر میز پنهان کنید.

8. از یک آینه استفاده کنید

از این ترفند دیداری برای بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک استفاده کنید. انعکاس آینه بسیار مناسب برای ایجاد فضای اضافی کاذب است. میتوانید با استفاده از لامپ های کوچک تزئینی محیط را واقعی تر جلوه دهید.

9. استفاده درست از قفسه های باز

معمولا قفسه های باز بهترین انتخاب برای نگهداری وسایل در محیط های تنگ و کوچک هستند. اما باید آنها را هوشمندانه پر کنید. میتوانید با درست قرار دادن بشقاب ها و لوازم دیگر هم حالت تزئینی به آن بدهید و هم حالت یک آشپزخانه.

10. ایجاد کردن یک گوشه ی کنج

همیشه 2 نیمکت بهتر از یک نیمکت است. این ترکیب هوشمندانه فضای مناسب برای یک خانواده کامل را در یک گوشه ی کوچک فراهم می‌کند. و همینطور فضای مخفی برای نگه داری وسایل در زیر نیمکت ها فراهم می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *